Sport park 1 v parku U Bazénu na Lochotíně je bezesporu unikátním kluzištěm s bruslařskou dráhou a hřištěm, které slouží velkým i malým návštěvníkům se zájmem o in-line bruslení již od roku 2006.

V letošním roce došlo ve Sport parku 1 k velkým změnám a vylepšením. Proběhlo zde mnoho akcí, ať již tradičních či zcela nových. Konají se zde různé soutěže, turnaje a další zábavné hry pro děti a mládež, a to vše ve spolupráci s MO Plzeň 1, díky kterému se tyto akce mohou uskutečňovat. Na jaře a na podzim zde probíhají ranní kurzy pro školy z městského obvodu 1, pod vedením vyškolených instruktorů in-line bruslení. Tyto kurzy se setkaly s velkým úspěchem a velkou účastí, pravidelně navštěvuje kurz 50 tříd základních škol za půl roku.

Sport park 1 má však i jiné využití než jen in-line bruslení. Pro ty nejmenší je zde zřízen dětský koutek a nově je zde vybudovaná i lezecká stěna. V areálu je zřízeno i drobné občerstvení, včetně teplých i studených nápojů. Toto unikátní kluziště se setkává se stále větším a větším zájmem. Za rok 2015 navštívilo Sport park 1 přes 15 000 příznivců, a věříme, že počet návštěvníků bude i nadále narůstat.

Od 31. 1. 2016 se opět pravidelně každý čtvrtek konají kurzy pro rodiče s dětmi, a to vždy od 16:30, na kterých se jak děti, tak i jejich rodiče mohou za pomoci vyškolených instruktorů naučit základním principům správného bruslení.

Do dalšího roku budeme opět pokračovat v pořádání in-line kurzů pro školy a v případě zájmu plánujeme na příští léto příměstské tábory. Stále se také bude doplňovat a obnovovat potřebné vybavení, například nové brusle a chrániče, ale také různé didaktické pomůcky a další vybavení, mj. i do dětského koutku.

Pojďte strávit příjemné odpoledne do areálu Sport parku 1, zlepšit své dovednosti nejen na bruslích a strávit svůj volný čas v příjemném prostředí.

Budeme se na Vás těšit,

Váš Sport park 1.